Červená Královna

Ohlasy

Děkujeme za Vaše ohlasy!

Napište nám a rozdělte se s ostatními, k čemu Vás Červená královna inspirovala.

Zajímají nás Vaše zážitky, příběhy a postřehy.

Psát můžete na: eva.elxa@email.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

O NÁS V MÉDIÍCH:
Regenerace, červen 2014
Český Rozhlas, Týden v kultuře, březen 2014
 
 
 
OHLASY DIVAČEK A DIVÁKŮ:
 
Bylo mi ctí Být součásti tohoto rituálu předávaného formou divadelního představení. Krásný víceúrovňový vhled do současné doby, úcta k ženám i mužům. Otevřenost v stále ještě veřejností tabuizovaných tématech krásně rozezněla cestu k jejich dalšímu proměňování. Hluboká živost umělkyň... Vřele DOPORUČUJI.
P. Kalyani Mašková, zakladatelka projektu Světlo ženy, lektorka    
               
Obrovské a vřelé poděkování pro všechny krásné ženy z představení Červená královna v divadle Kampa a všechny ty ostatní krásné ženy v hledišti. Jsem nekonečně vděčna, že jsem tam mohla být a přiblížit Mayské ženy českým. :)
Vám všem obrovské díky, co jste podpořily projekty (Love for Guatemala). Díky vám se včera vybralo na 42 neovocných stromů, 18 ovocných a 3410 kč na projekt vzdělávání. Stromy jsou již čerstvě dnes připsány a celkem za letošní rok máme 15510 kč na projekt vzdělávání pro Mayské děti kmene Ixil v oblasti Nebaj. Na další zalesňování máme napočítáno celkem 640 stromů! Jsme velice napřed než v loňskéme roce, bude tedy co sázet:). Jsem z včerejšího večera velice nadšená a budu z toho čerpat síly ještě dlouho:). Již brzy na webu bude více informací co se týče projektu vzdělávání, fotek z naší poslední výpravy do Guatemaly v červnu 2014 a též další krásné výrobky budou na eshopu www.loveforguatemala.com -sukně, trička, atd. Děkuji moc za trpělivost a podporu a všem co tam se mnou v duchu byli, já to cítila! :)))))
 
Jste nadherné bytosti, mohla bych napsat asi tak aspon 50 přídavných jmen co mě napadají k vašemu představení, bylo to tak hluboké, silné, inspirující, blahodárné, smutné, veselé, radostné, oživující... a za to vše ostatní další obrovský dík.

Už dlouho ve mě nic tak neprobudilo mou ženskost, přirozenost, radost. Děkuji i za možnost pronést přípitek a mluvit o našem azylovém domě v Horních Počernicích. Včera mě to vaše představení fakt nakoplo k tomu být hrdá na to, že jsem žena. Nedávno skončil můj několikaletý vztah a včera po dlouhé době mi bylo hezky a cítila jsem vděčnost za to, že jsem žena. Děkuji za ten prožitek. Byl pro mě silný...

 
Krásný rituál, výborný chleba a příjemná atmosféra! Moc se nám líbilo, klidně bych šla znovu.
Hanka, studentka speciální pedagogiky

Děkuji, že jsem se od Kalyani dozvěděla o tomto projektu. Děkuji, že mohl vzniknout. Děkuji, že jsem v ženském těle.
Jana Michlová, divačka

Díky za vytí, Ženy, díky za vytí... zas už ho slyším a běžím, po levém boku medvědici, po pravém boku vlčici, tři kočky se proplétají přede mnou... DÍKY ZA VYTÍ !!!
Šárka Frohlichová, divačka
 
Děkuji za výborný rituál, který mi otevřel oči do mého Lůna.
Sylva, divačka
 
Představení skutečně mění život, a to i když nejsem žena... Nebojte se říct si o recept na chléb pečený během představení. Recept je to snadný, není pracný a rozšířil se velmi rychle po celém mém příbuzenstvu (až za hranice do sousedního Slovenska). A jako vždy, i tento chléb je nejlepší od maminky... 
 Michal Červinka, divák
 
Červená královna ženy vrací k sobě, dovnitř, k pochopení, je transformační. A vy všechny holky, které ji "hrajete a žijete" jste úžasné a nádherné.
Blanka Marcová, lektorka

Představení "Červená královna " má za sebou první úspěšný rok. Toto divadelní představení na pomezí rituálu nám dává příležitost nahlédnout do různých období života ženy a dotýká se mnoha ženských témat. Vede nás ženy nejen blíže k sobě, ale i k hlubšímu pochopení sebe sama. Pomocí hudby, světel a pohybu znovu objevujeme jednotlivé části své bytosti. Kéž všechny královny sedí pevně na svém trůnu a nesou korunku, která jim patří. Ve světě, který je často až příliš zaměřen na mužské záležitosti, je to více než potřeba.
31.10. 2013 Alena Stellnerová
 
Když jsme s dcerou vyšly před divadlo, její "super" stvrdilo můj dojem o tom, že se jí líbilo. 
V průběhu večera i další den jsme se k představení několikrát vrátily - citlivé a tolik důležité téma, jemné a přitom silné zpracování, vážnost i odlehčující humor... 
V představení se mnoho nemluví, o to je prožitek silnější, řekla bych. Slzela jsem a téměř nedýchala několikrát. Zpěv, tanec, upečený chléb, hluboké oči, bílá a červená... Děkuji.
Šárka Šandová
 
Děkuji za tento silný a hluboký zážitek! V průběhu představení se mi vystřídala spousta emocí - strach, překvapení, úleva, radost, slzy i smích. Červená královna je o životě takovém, jaký doopravdy je, o ženském světle i stínu. Díky! 
Martina Wantoowa Melounová